Podkład- kosmetyk niezastąpiony

Fluid to kosmetyk o wielu właściwościach. Nie tylko kryje niedoskonałości, ale również pielęgnuje cerę, działaniem przypominając niekiedy krem na dzień. Nic dziwnego więc, że zajmuje ważne miejsce w kosmetyczce prawie każdej kobiety. Producenci kosmetyków oferują różne rodzaje podkładów, w tym między innymi nawilżające, matujące, kryjące, rozświetlające czy przeciwzmarszczkowe. Każdy z nich dostępny jest ponadto w wielu odcieniach. Wybór odpowiedniego z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Aby fluid wywiązał się w pełni ze swojego zadania, powinien być dobrany nie tylko do rodzaju cery, ale również do typu karnacji.
Podkład o właściwościach nawilżających będzie odpowiedni nie tylko dla kobiet mających cerę suchą. Sprawdzi się też u pozostałych, bo zawiera cenne dla skóry witaminy i minerały, a także filtr przeciwsłoneczny. Składniki te ochraniają skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych takich jak kurz oraz dbają o utrzymywanie się odpowiedniego poziomu wody w naskórku. Z pewnością warto zainwestować w tego rodzaju fluid. Przyda się zwłaszcza wczesną wiosną, bo wiele kobiet właśnie wtedy zmaga się z nadmiernie przesuszoną skórą. Podkład nawilżający można stosować bez względu na rodzaj cery, malując się zarówno na dzień, jak i na wieczór. Dlatego właśnie uchodzi za uniwersalny.
W przypadku widocznych niedoskonałości typu przebarwienia, zaczerwienienia czy wypryski warto sięgnąć po fluid kryjący. Kosmetyki o takich właściwościach odznaczają się gęstą konsystencją i bardzo często dostępne są w postaci sztyftu. Różnią się stopniem krycia, który może być średni lub mocny. Niektóre podkłady kryjące sprzyjają przesuszaniu się skóry, więc wykonanie makijażu warto poprzedzić nałożeniem na twarz warstwy kremu nawilżającego. Z kolei na sam koniec można nanieść puder sypki, co przedłuży trwałość makijażu i zapewni jeszcze lepsze krycie.
Podkłady przeciwzmarszczkowe sprawdzą się w przypadku cery dojrzałej. Ich skład różni się od pozostałych między innymi zawartością silikonów, których zadanie polega na wygładzaniu drobnych zmarszczek. Z kolei fluidy rozświetlające zawierają często mieniące się drobinki, co sprawia, że blada i zmęczona cera nabiera blasku. Pomagają również tuszować zmarszczki.
Określenie rodzaju cery to zadanie, które dla większości pań nie stanowi dużego wyzwania. Jednak to nie wystarczy, aby wybrać idealny odcień podkładu. Trzeba jeszcze określić tonację cery, a to już trudniejsze zadanie. Wizażyści wyróżniają dwa typy karnacji: chłodny i ciepły. Do chłodnej przeznaczone są podkłady z pigmentem różowym, a do ciepłej- z żółtym. Producenci kosmetyków mają w swojej ofercie również fluidy beżowe pozbawione pigmentów charakterystycznych dla każdej z tonacji. Pasują one wszystkim paniom i dlatego są bardzo często wybierane. Szukając odcienia odpowiedniego dla siebie, warto wiedzieć, że podkładu nie może być widać. Oznacza to tyle, że po jego nałożeniu twarz powinna mieć taki sam odcień jak szyja i ramiona. To wskazówka przydatna w trakcie testowania różnych wersji kolorystycznych fluidu, zarówno w drogerii, jak i w domu. W sklepie najlepiej jest wybrać trzy wersje podkładu, które wydają się zgodne z odcieniem karnacji. O wiele korzystniejsza opcja to skorzystanie z darmowych testerów, bo można je zabrać do domu i przetestować w świetle dziennym. Jednak nie w każdym sklepie istnieje taka możliwość i często nie ma innego wyjścia, jak dokonać wyboru tak ważnego kosmetyku przy sztucznym świetle, co z pewnością utrudnia podjęcie trafnej decyzji. Odrobinkę każdego odcienia fluidu trzeba nanieść na twarz w okolice dolnej szczęki. Idealny podkład to ten, który nie odróżnia się od cery. W razie wątpliwości zawsze lepiej kupić jaśniejszy odcień niż ciemniejszy, bo ten ostatni sprawia, że twarz wygląda na starszą niż w rzeczywistości. W czasie zakupów trzeba też zwrócić uwagę na konsystencję kosmetyku. Mus lub emulsja sprawdzą się u pań, których cera jest delikatna lub sucha, ale z pewnością nie nadają się do cery przetłuszczającej się czy mieszanej. W takim wypadku potrzebny będzie podkład matujący, dzięki któremu cera nie będzie się błyszczeć.
Właściwie dobrany fluid sprawi, że twarz będzie wyglądała młodo i świeżo. Pozwoli ukryć zmęczenie i różnego rodzaju niedoskonałości, a także nada cerze równomiernego koloru. Dopasowany podkład to kosmetyk niezastąpiony, również dlatego, że stanowi dla skóry dodatkową barierę ochronną i pielęgnuje ją podobnie jak krem.

Dodaj komentarz