Lakiery hybrydowe 3in1 czy osobno – co wybrać?

Lakiery hybrydowe stały się poniekąd nowinką, która w lawinowym tempie zyskała popularność wśród kobiet na całym świecie. Nie trzeba było długo czekać, by od możliwości pomalowania w ten sposób paznokci w ramach usługi salonów kosmetycznych, przejść do powszechnego i atrakcyjnego cenowo produktu konsumenckiego. Dziś zestaw do manicure hybrydowego można mieć we własnym domu, za naprawdę przystępną cenę. Patrząc na wytrzymałość tak ozdobionej płytki, można się wręcz pokusić o stwierdzenie, że nawet kupując zwykłe lakiery po okazyjnej cenie, nie oszczędzilibyśmy tak wiele. Obecnie jednym z dylematów dotyczących tychże produktów nie jest więc kwestia decyzji o ich wyborze, ale raczej o wersji, w jakiej dana kobieta zdecyduje się go nakładać. Z jednej strony mamy trójelementowe zestawy składające się osobno z bazy, koloru i topu, z drugiej zaś lakiery hybrydowe 3in1. Co zatem wybrać? Sprawdźmy to!

Manicure hybrydowy wersja klasyczna

Zacznijmy może od tego, na czym polega proces nakładania lakierów hybrydowych w wersji, gdzie każdy ich „składnik” nakładamy osobno. W tym scenariuszu zmatowione, odtłuszczone i odpylone paznokcie malujemy najpierw preparatem bazowym (zwiększającym przyczepność lakieru i chroniącym strukturę płytki paznokcia). Gdy to zrobimy, musimy skorzystać z posiadanej lampy, aby utwardzić nałożoną  warstwę. W kolejnych krokach:
1. Nakładamy dwie warstwy kolorowego lakieru (każdą z nich utrwalamy osobno w lampie LED lub jednym z modeli urządzeń UV) lub opcjonalnie nakładamy posiadane pyłki, aby uzyskać odpowiedni efekt stylistyczny.
2. Nakładamy lakier top, dodatkowo do wyboru mamy TOP MAT i NO WIPE (jego również należy utwardzić w lampie), który będzie stanowił warstwę nabłyszczającą i wydłuży trwałość nieskazitelnego wyglądu tak pomalowanej płytki paznokcia.
Wydaje się proste, więc dlaczego to zmieniać? Jeśli bliżej przyjrzeć się specyfikacji lakierów hybrydowych 3in1 znajdziemy jednak kilka elementów, które można w tym wypadku ułatwić. O co chodzi? Czy innowacja ta ma w ogóle jakieś wady?

Wybierając lakiery hybrydowe 3in1…

Przejdźmy teraz do produktów oznaczonych jako 3in1, czyli lakierów hybrydowych, które są jednocześnie bazą, kolorem i warstwą nabłyszczającą, a to wszystko w ramach jednego produktu. Rozwiązanie to ma wiele zalet, ale nie jest również pozbawione kilku wad. Producentom, którzy wprowadzają tego typu asortyment na rynek konsumencki, przyświeca dążenie to tego, by korzystanie z niego oznaczało między innymi takie profity, jak:
– oszczędność czasu,
– dwie dobrze kryjące warstwy (markowe produkty posiadają tu dużo pigmentu),
– cieńsza warstwa płytki lakieru,
– podobny czas utwardzania w lampie,
– prostsze nakładanie,
– tylko dwuetapowy scenariusz nakładania, zamiast czterech etapów utwardzania kolejnych warstw.

Co zatem może pójść nie tak?

Pora na zaznaczenie ewentualnych niedogonień lakierów hybrydowych pełniących równocześnie funkcję podkładu, koloru i topu, a są to przede wszystkim takie niuanse, jak:
– fakt, że taki lakier utrzymuje się do 14 dni (w klasycznej wersji są to nawet 4 tygodnie),
– pozornie droższe produkty, jednak po zsumowaniu ceny bazy, koloru i topu wychodzi na to, że lakiery hybrydowe 3in1 są opcją bardziej ekonomiczną pod względem ceny,
– niektóre kolory posiadają osłabioną odporność na promienie słoneczne, więc efekt stylizacji osiągnięty przy ich pomocy może ulec delikatnej zmianie.

Omawiając ten temat, skorzystaliśmy z doświadczenia sklepu internetowego Lakieryhybrydowe.pl.

Dodaj komentarz