Najpopularniejsze zabiegi makijażu permanentnego

Pięknie podkreślone oczy, idealny kontur ust i gęste brwi bez konieczności codziennego malowania się to marzenie wielu kobiet. Nie dotyczy to tylko tych zabieganych, którym rano brakuje czasu na wykonanie makijażu, ale również tych, które chciałyby na przykład wyglądać młodziej lub poprawić drobne niedoskonałości urody. To wystarczające powody, by odwiedzić salon pielęgnacji urody i zdecydować się na wybrany zabieg makijażu permanentnego – wystarczy nawet hotelowy salon, dostępny np. w http://hotelazyl.wroclaw.pl/pl/azyl-dla-ciebie/uroczystoci-rodzinne.html.
Zagęszczenie brwi to jeden z tych zabiegów, które bierze pod uwagę coraz więcej pań. Idealnie wyprofilowany, a do tego wyraźnie zaznaczony łuk brwiowy nadaje twarzy młodszego i łagodniejszego wyglądu. Oprócz tego sprawia, że oczy wydają się większe niż są w rzeczywistości. Na zabieg warto zdecydować się szczególnie wtedy, gdy naturalne brwi są mało wyraziste lub gdy brak włosków mocno rzuca się w oczy. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny pomoże na nowo cieszyć się pięknymi brwiami, które będą wyglądały naturalnie. To możliwe dzięki dużej gamie kolorystycznej pigmentów, które mają do wyboru linergistki w trakcie wykonywania zabiegu. Niezwykle ważne jest, aby kolor włosków współgrał z odcieniem karnacji. W przypadku tonacji ciepłej zwykle stosuje się pigment brązowy z domieszką szarości. Przy tonacji chłodnej lepiej sprawdza się odwrotne zestawienie barw. Jednokolorowe pigmenty mają to do siebie, że szybciej się wybarwiają, więc stosuje się je rzadko. Istnieją dwie metody zagęszczania brwi: piórkowa i cieniowanie. Z reguły wystarczy zastosować jedną, by osiągnąć oczekiwany wygląd łuku. Gdy zachodzi taka potrzeba, można połączyć obie. Cieniowanie daje bardziej naturalny efekt, przez co w gabinetach stosuje się je częściej.
Opadające powieki to problem, z którym zmaga się wiele pań. Sposobem na skorygowanie tego mankamentu jest inny zabieg makijażu permanentnego- kreski na powiekach. Można zdecydować się na kreskę uniwersalną, która optycznie zagęszcza rzęsy lub o wiele bardziej wyrazistą- dekoracyjną. Ta pierwsza nadaje spojrzeniu głębi. Doskonale sprawdza się nie tylko u kobiet, które chcą zatuszować opadające powieki, ale również u tych, które każdego dnia z konieczności sięgają po mascarę i eyeliner, by dodać oczom wyrazistości, a nie lubią tego robić.
Zabiegi mające na celu poprawę wyglądu ust również cieszą się dużą popularnością wśród pań odwiedzających salony pielęgnacji urody. Wykonanie upiększającego makijażu permanentnego pomoże w tym przypadku przywrócić wargom ich naturalną barwę, poprawić kontury lub zatuszować opadające kąciki. Konturowanie i cieniowanie ust polega na nadaniu im idealnego kształtu, a następnie na wprowadzeniu barwnika w odcieniu jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać inną tonację kolorystyczną, na przykład różową, czerwoną czy pomarańczową. Jednak wtedy usta tracą na naturalności. Panie, które z natury mają małe wargi, mogą je powiększyć, decydując się na wykonanie makijażu permanentnego. Jeśli dodatkowy problem stanowią zmarszczki w okolicach ust, warto zdecydować się na zabieg uwypuklenia warg.

Dodaj komentarz